Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 9 grudzień 2018 r.
03.10.2018
Kapral Łukasz Pochylski z Radomia jest pierwszym żołnierzem, który w rok pokonał siedem maratonów na siedmiu kontynentach zdobywając Koronę Maratonów Ziemi. Uczcicł 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecie Lotnictwa Wojskowego.

 

 

 

 

 

Po ukończeniu 40. Maratonu Warszawskiego, kpr. Łukasz Pochylski, jako pierwszy w historii polskiej armii, zdobył Kryształową Koronę Maratonów Świata. Kryształową Koronę, na którą składa się siedem biegów na siedmiu kontynentach, o chwili obecnej zdobyło zaledwie dziewiętnastu Polaków. Kpr. Łukasz Pochylski został dwudziestym.

 

  

 

Przygoda kaprala Łukasza zaczęła się od maratonu na Antarktydzie. Potem były biegi w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i w Ameryce Północnej. W połowie września - start w Australii, 40. jubileuszowy Maraton Warszawski był ostatnim biegiem, który kończył projekt.

Każdy z nich to wielkie wyzwanie. Wymaga wielu przygotowań i znakomitej kondycji. Kryształowa Korona Maratonów Świata to niezwykłe trofeum. Zgodnie z regulaminem, na zdobycie korony biegacze mają cztery lata. Nasz żołnierz dokonał tego w zaledwie osiem miesięcy.

 

  

 

Projekt "Biegnący Patriota" to znakomity sposób na promowanie Polski i propagowanie wiedzy o jej historii. Celem przedsięwzięcia jest uczczenie dwóch ważnych rocznic - stulecia odzyskania niepodległości i stulecia polskiego lotnictwa wojskowego.