Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 9 grudzień 2018 r.
06.10.2018
Żołnierze i pracownicy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście świętowali 10 lat funkcjonowania skrzydła. Uroczysty apel odbył się 5 października 2018 r.
 
 
 
 
 
 
 
Uroczysty Apel z okazji święta 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego odbył się w dniu 5 października na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” w Dęblinie. Na trybunie honorowej byli między innymi przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, jednostek wojskowych, kombatanci, reprezentanci policji, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej oraz żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej garnizonu Dęblin.

  
 
Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego płk pil. Wojciech Pikuła serdecznie podziękował żołnierzom i pracownikom cywilnym za wspólną służbę i pracę. Święto skrzydła, stanowiło doskonałą okazję do podsumowania dorobku i nagrodzenia najlepszych żołnierzy i pracowników.
 
    
 
Pułkownik Wojciech Pikuła podkreślił, że „od powstania 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego minęło już dziesięć lat. W okresie tym jednostki 4. SLSz uległy głębokiej reorganizacji. Dziś jednostki 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego to sprawnie działające organizmy wojskowe o bardzo cennym potencjale ludzkim i materialnym. Prace przy budowie nowej infrastruktury lotniskowej i jego wyposażeniu zostały zakończone i jesteśmy w pełni gotowi do szkolenia w ramach nowoczesnej techniki lotniczej jaką jest system szkolenia zaawansowanego AJT wraz z samolotem M-346.
 
  
 
Defilada pododdziałów garnizonu Dęblin zakończyła uroczysty apel. Uroczystość uświetniła Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych oraz Orkiestra Wojskowa z Dęblina.
 
  
 
  
 
 
Tekst i zdjęcia: kpt. Magdalena Busz / 4.SLSz