Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 9 grudzień 2018 r.
30.11.2018
W związku z zakończeniem zawodowej służby wojskowej, 30 listopada br. w sali tradycji 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego odbyło się uroczyste pożegnanie podpułkownika pilota Tomasza Krzyżaka.
 
 
 
 
 
 
 Pułkownik Krzyżak został pożegnany w sali tradycji przez dowódcę 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego pułkownika pilota Wojciecha Pikułę oraz uczestniczącą w tym wydarzeniu kierowniczą kadrę Dowództwa Skrzydła, pracowników oraz przyjaciół. Kończący dotychczasową służbę został wyróżniony listem gratulacyjnym.
 
   
 Dowódca 4. SLSz zwracając się do pułkownika Krzyżaka powiedział, że „lotnicza służba wojskowa dostarcza wiele satysfakcji i dumy i wykonywanej profesji – zawodu pilota wojskowego”. Dowódca skrzydła podziękował pułkownikowi Krzyżakowi za 40 lat służby w lotnictwie wojskowym. Podkreślił, że „pułkownik Krzyżak przez cały okres służby wyróżniał się nie tylko wysokim profesjonalizmem, mistrzowskim opanowaniem techniki  pilotażu, ale również zdobył sobie w tym okresie wielkie uznanie i szacunek podwładnych, kolegów i przełożonych”.
 
 

 Głos zabrał również kończący służbę, który z niemałym wzruszeniem, w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za lata wspólnej służby.
 
   

  Zwieńczeniem pożegnania był wpis odchodzącego żołnierzy do Księgi Pamiątkowej 4. Skrzydła oraz wspólne zdjęcie.
 
 
Zdjęcia: kpt. Magdalena Busz, por. Ewa Złotnicka